Mažiau teršalų

„Hesburger“ įmonių tinklo centrinis sandėlis ir gamybiniai pajėgumai įrengti „Karinos“ mieste. Į centrinį sandėlį atgabenami įmonių tinklo restoranams reikalingi produktai, reikmenys ir žaliavos bei po to jie centralizuota tvarka išvežiojami į skirtinguose regionuose esančius restoranus. Kritiškai išanalizavome įvairius transportavimo grandinės etapus ir šiandien „Hesburger“ įmonių tinklo prekiniai automobiliai nuvažiuoja iki minimumo sumažintą ridą ir sudaro mažiau išmetamųjų dujų.

Pernelyg didelių kelionių išvengiama taip pat tokiu būdu, kad kiekvienas prekių tiekėjas netransportuoja produktų atskirai ir savo transportu. Kiekvienam „Hesburger“ restoranui reikia daug įvairių žaliavų ir reikmenų, todėl centralizuota tiekimo sistema leidžia vežimo etape sutaupyti dešimtis kelionių.
Didelė, į „Hesburger“ restoranus iš centrinio sandėlio išsiunčiamų prekių dalis, pakuojama plastikinėse pakartotinio panaudojimo dėžėse, o tai reiškia, kad mes atsisakėme nereikalingų kartoninių pakuočių. Kai į kelių regionų restoranus prekės vežamos viena transporto priemone, labai sumažėja „Hesburger“ įmonių tinklo prekių sukeliamo anglies pėdsakas.

Eismas yra pagrindinis šiltnamio efektą sukeliančių dujų šaltinis: jis sudaro maždaug 13% pasaulyje šiltnamio efektą sukeliančių išmetamųjų dujų kiekio dalį. Geriausias būdas sumažinti teršalų kiekį yra sumažinti eismo srautą, bet ir techninė transporto priemonių raida, bendrai naudojamas transportas ir net gerai veikiantis viešojo transporto panaudojimas yra teisinga kryptimi žengti žingsniai.

Elektroninė sąskaitos-fakūros forma tausoja gamtą

Elektroninė sąskaitos-faktūros forma sumažina popieriaus atliekų kaupimąsi ir sumažina aplinkai daromą neigiamą poveikį. Suomijoje kasmet vartotojai gauna 300 milijonų, o įmonės - 180 milijonų sąskaitų. „Hesburger“ įmonių tinklas nedidina įmonių sąskaitų skaičiaus, nes mes perėjome prie elektroninio sąskaitų-faktūrų pateikimo.

Šiuo metu vykdomų projektų ir kampanijų tikslas yra per ateinančius kelerius metus pasiekti to, kad Suomijoje daugumą sąskaitų-faktūrų pakeistų elektroninės. Pavyzdžiui, jeigu Suomijos vartotojai pereitų prie elektroninio sąskaitų-faktūrų pateikimo, kasmet galima būtų sutaupyti iki 2 milijonų medžių, taip pat didelį kiekį vandens ir kuro.

Elektroninėms sąskaitoms sudaryti susidaro maždaug pusė išmetamo anglies dvideginio kiekio, palyginus su popierinėmis sąskaitomis-faktūromis. Be anglies dvideginio išmetamo kiekio popierinės sąskaitoms-faktūroms taip pat reikalingas jų transportavimas, dažnai labai toli. Elektroninės sąskaitos gali sumažinti anglies dvideginio kiekio emisiją iki 90 procentų, palyginus su popierinėmis sąskaitomis-faktūromis.

Perėjus prie elektroninių sąskaitų, gali būti sumažintos tradicine rašytine forma sudarytų sąskaitų popieriaus sąnaudos, spausdinimui ir gabenimui reikalinga energija ir, nepaisant to, visgi įmanoma kokybiškai pateikti sąskaitas. Šiais mažais veiksmais tikimės ir kitus paskatinti galvoti apie tai, ar iš tikrųjų tas popieriaus kiekis, kuris įkrenta į pašto dėžutę, yra reikalingas.

 

Atnaujinta 2020.08.05.