Iš perdirbamų medžiagų pagamintos darbuotojų uniformos

„Hesburger“ darbuotojus galima atpažinti net tik iš draugiškų šypsenų, bet ir iš stilingų uniformų. 2018 m. pristatytoje uniformų linijoje buvo naudojamos perdirbtos medžiagos ir taikomi tvarūs gamybos metodai bei drabužių pramonės naujovės. Kadangi norime būti atsakingi ir naudoti uniformas iki jų tarnavimo laiko pabaigos, naujosios uniformos restoranuose pristatomos pamažu.

Restorano darbuotojų uniformos skirtos ilgalaikiam eksploatavimui, todėl jos turi būti patvarios, patogios, stilingos ir saugios. Ne mažiau svarbus ir uniformų ekologiškumo aspektas. Kadangi turime tūkstančius darbuotojų, kiekvienos uniformos, pagamintos taikant ekologiškus metodus, poveikis yra tūkstanteriopas.

Marškinėliai: 1 marškinėliai = 2,7 tūkst. l sutaupyto vandens

Ar žinojote, kad norint užauginti vieniems marškinėliams pagaminti reikalingą medvilnę, sunaudojama 2,7 tūkst. l gėlo vandens? Užuot naudoję naują medvilninį audinį, „Hesburger“ marškinėliai ir šiltos striukės gaminamos naudojant švarias tekstilės pramonės atliekas, kurios kitais atžvilgiais yra bevertės. Tekstilės atliekos surenkamos, pluoštas pakartotinai panaudojamas ir tada gaminami nauji drabužiai.

  • 100 proc. perdirbtos medžiagos
  • Kiekvieniems marškinėliams sutaupyta 2,7 tūkst. l vandens
  • Jokių pavojingų cheminių medžiagų
  • 90 proc. marškinėliams sunaudojamos elektros energijos išgaunama iš atsinaujinančiųjų energijos išteklių
  • „Hesburger“ marškinėlių ir švarkų gamyboje iki šiol buvo sutaupyta 23,419,800 l vandens

Marškiniai: 18 butelių = 1 marškiniai

Dalį marškiniams pagaminti naudojamų žaliavų sudaro elastingas, laidus orui megztas audinys ir perdirbtas poliesteris, pagamintas iš perdribtų plastikinių gėrimų butelių. Maždaug 18 butelių yra sunaudojama vieniems marškiniams pagaminti kuriant naują uniformų liniją.

Džinsai: madingi, patogūs ir ekologinio dizaino džinsai iš perdirbtos medvilnės

Patogūs „Hesburger“ darbui skirti džinsai yra pagaminti iš perdirbtos medvilnės. Kadangi šio audinio sudėtyje yra mažiau nei 5 proc. elastano, jis vėl gali būti perdirbtas į žaliavą. Medvilnės gamyboje sunaudojamas didžiulis vandens, cheminių pesticidų ir trąšų kiekis – taip daroma didžiulė žala aplinkai. Džinsų gamyboje naudodami perdirbtą medvilnę ir dar kartą perdirbdami juos į žaliavą, mes taupome planetos išteklius.

Diržai: 20 butelių = 1 diržas

Visame pasaulyje kasmet pagaminamas didžiulis plastikinių butelių kiekis. Plastikas iš tiesų niekada neišnyksta, tačiau jį galima naudoti pakartotinai. „Hesburger“ darbuotojų uniformoje naudojami diržai gaminami iš perdirbtų plastikinių butelių. Medžiagos patvarumas idealiai tinka darbuotojų uniformoms.

Vienam „Hesburger“ diržui pagaminti reikia 20 perdirbtų plastikinių butelių. Metalinės diržų sagtys gali būti pakartotinai panaudojamos.

Madingos kepuraitės

„Hesburger“ kepuraitės taip pat gaminamos iš medžiagos, kurios sudėtyje yra perdirbtų plastikinių butelių. Vienai kepuraitei pagaminti reikia 1,25 perdirbto plastikinio butelio. Mūsų alyvuogių žalios spalvos skarelės su „Hesburger“ logotipu yra pagamintos iš 80 proc. perdirbto poliesterio ir 20 proc. medvilnės. Vienai skarelei pagaminti reikia 1,5 perdirbto plastikinio butelio. Mūsų kepuraičių gamybai naudojama ekologiškai užauginta medvilnė.

Perdirbtų medžiagų prijuostės

„Hesburger“ prijuostės skirtos ilgalaikiam eksploatavimui. Kadangi, pasibaigus jų eksploatavimo laikotarpiui, prijuostės tampa tekstilės atliekomis, jas vėl galima perdirbti į žaliavą.

ATSAKINGA APRANGOS GAMYBA

„Hesburger“ darbuotojų uniformos gaminamos atsakingai.

„Hesburger“ darbuotojų uniformas gamina „TouchPoint“, Suomijos drabužių gamintojas, kurio specializacija yra ekologinio dizaino uniformos. „Hesburger“ ir „TouchPoint“ bendradarbiavimas trunka jau daugiau nei dešimtmetį. 2019 m. pabaigoje daugiau kaip 532 tūkst. perdirbtų plastikinių butelių buvo panaudoti „Hesburger“ darbuotojų uniformoms gaminti.

Kas toliau?

Apie tai, kas nutinka „Hesburger“ darbuotojų uniformoms pasibaigus jų tarnavimo laikui, skaitykite čia.

 

Atnaujinta 2020.08.05.