19.03.2024

„Hesburger“ žengia į Lenkijos rinką

Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“ toliau plečiasi užsienyje, žengdamas į Lenkijos rinką. Kaimyninės šalies sostinėje Varšuvoje tinklas startavo su naujo formato restoranu, kuriame maistas gaminamas tik pristatymui. Visi produktai „Hesburger“ veiklai Lenkijoje tiekiami iš Kauno rajone esančios padažų gamyklos ir sandėlio.

Lenkijoje „Hesburger“ išbando visiškai naują restorano veiklos formatą, kai virtuvėje gaminami  produktai tik pristatymui per maisto pristatymo tarnybas, nėra jokių klientams skirtų erdvių. Užsisakyti tinklo patiekalų galima per „Bolt“ maisto pristatymo paslaugą.

„Tai – pirmasis „Hesburger“ žingsnis Lenkijos rinkoje, kuris leis įvertinti rezultatus ir tolesnius planus. Tikime, kad mūsų produktai patiks ir Lenkijos gyventojams. Be to, plėtra į Lenkiją prisidės ir prie Lietuvos eksporto, nes produktai į šią šalį pristatomi iš Kauno rajone veikiančio mūsų sandėlio ir padažų gamyklos“, – sako „Hesburger“ tarptautinės plėtros ir rinkodaros direktorė Ieva Salmela.

Pasak jos, „Hesburger“ jau žinomas Lenkijos gyventojams, nes tinklas veikia kaimyninėse šalyse – Lietuvoje, Vokietijoje ir Ukrainoje.

„Nors anksčiau Lenkijoje nebuvo nė vieno „Hesburger“ restorano, mūsų patiekalai pažįstami vietiniams gyventojams, nes lenkai keliauja į Baltijos šalis, kur „Hesburger“ yra labai populiarus. Remiantis nepriklausomo greitojo maisto rinkos tyrimo duomenimis, 2023 m. „Hesburger“ trečius metus iš eilės buvo pirmojoje vietoje pagal pasirinkimą iš greitojo maisto restoranų Baltijos šalyse", – sako I. Salmela.

Pasak jos, šiais metais tinklas tęs sparčią plėtrą ir kitose šalyse, kuriose veikia.

„Labiausiai restoranų skaičius didės Bulgarijoje, o Lietuvoje esame numatę atidaryti 5-is naujus restoranus: Taikos prospekte Kaune, Panevėžio centre, Jonavoje, Zarasuose ir Kėdainiuose“, - sako I. Salmela.

„Hesburger“ pardavimai Lietuvoje 2023 m. buvo didžiausi Baltijos šalyse ir viršijo 54,5 mln. eurų – tai 16 proc. daugiau negu 2022 m. Latvijoje pardavimai pernai augo 25 proc. iki 53,9 mln. eurų, o Estijoje – 15 proc. iki 44,2 mln. eurų.

Šiuo metu „Hesburger“ turi 160 restoranų visose Baltijos šalyse: 59 Lietuvoje, 51 Latvijoje ir 50 Estijoje. „Hesburger“ tinklas taip pat veikia Suomijoje (272), Bulgarijoje (28), Ukrainoje (7), Vokietijoje (2) ir Lenkijoje (1) – visą tinklą pasaulyje sudaro 470 restoranų.