Mažiau plastiko

Geriausias būdas sumažinti plastiko vartojimą yra sumažinti pakavimo medžiagų sunaudojimą. Iš tiesų, bėgant metams, „Hesburger“ sumažino pakavimo medžiagų naudojimą keliais būdais. Pavyzdžiui, dešimtajame dešimtmetyje buvo atsisakyta polistirolo taros, o plastikinių maišelių „Hesburger“ restoranai ir taip niekada nenaudojo. Mėsainiams supakuoti naudojamas vyniojamasis popierius, gruzdintų bulvyčių maišeliai ir apsauginiai popieriniai padėklų įdėklai yra biologiškai skaidūs, o kartoninės dėžutės gaminamos iš suomiško kartono, kiurio sudėtyje nėra plastiko.

Daugiau jokių vienkartinių plastikinių šiaudelių

2019 m. „Hesburger“ Suomijoje visiškai atsisakė vienkartinių plastikinių šiaudelių. 2019 m. vasarą restoranai Suomijoje perėjo prie popierinių šiaudelių, taip sukeldami didelį susidomėjimą. Daugelis mūsų klientų liko patenkinti tokiu sprendimu mažinti plastiko naudojimą. 2020 m. restoranai Baltijos šalyse ir Bulgarijoje ėmėsi panašių priemonių.

„Hesburger“ jau daugelį metų siūlo savo klientams atsisakyti šiaudelių ir dangtelių: šiaudelis ir dangtelis gaiviesiems ir kitiems šaltiesiems gėrimams duodamas tik paprašius. Šiaudeliai visada duodami vaikams ar užsakant gėrimus išsinešimui, taip pat užsakant pieno kokteilius bei tirštuosius vaisių kokteilius. Šiaudeliai buvo visiškai išimti iš visų savitarnos prekystalių, todėl Suomijoje plastikinių šiaudelių sunaudojimas sumažėjo septyniais milijonais vienetų per metus.

Pakartotinis plastiko naudojimas

Plastikas gali irti šimtus metų. Štai kodėl taip svarbu, kad nebetinkamas naudoti plastikas būtų pakartotinai naudojamas, protingai ir praktiškai.

„Hesburger“ darbuotojų uniformos yra pagamintos iš perdirbtų plastikinių butelių. Vieniems marškiniams pagaminti reikia 18 perdirbtų butelių, diržui – 20. Kai uniformos naudingas tarnavimo laikas pasibaigia, ji yra perdirbama. Susidėvėjusios uniformos yra perdirbamos į „Hesburger“ restoranų lauko baldų komplektus. Lauko baldai gali tarnauti iki 50 metų, o po to medžiagą vėl galima visiškai perdirbti pakartotiniam naudojimui.

„Hesburger“ taip pat perdirba skaidrią plastikinę plėvelę, kuri yra naudojama gamyboje ir pristatyme.