Rūpestingai auginamos bulvės

Platūs ir lygūs laukai su vėjo jėgainių virtinėmis - įprastas Olandijos kraštovaizdžio elementas. Lelistado savivaldybėje yra puikios sąlygos bulvių auginimo verslui, nes čia jų augimo sezonas yra beveik du kartus ilgesnis nei Suomijoje.  Štai iš kur atkeliauja „Hesburger“ traškios gruzdintos bulvytės.

„Hesburger“ restoranams gruzdintas bulvytes tiekia šeimos ūkis „McCain Foods Holland BV“, turintis ilgas bulvių auginimo tradicijas. „McCain“ patiekia „Hesburger“ maždaug 5,5 mln. kilogramų  gruzdintų bulvyčių per metus.

Iš lauko – į restoraną

„Hesburger“ gruzdintos bulvytės  gaminamos iš viso šakniavaisio, todėl jų skonis primena tikras bulves. Kruopščiai atrinktų bulvių veislių „Zorba“, „Daisy“, „Lady Anna“, „Innovator“, „Fontane“, „Markies“ ir „Royal“ dydis ir konsistencija ypač puikiai tinka gruzdintoms bulvytėms gaminti.

Surinktas bulvių derlius iš laukų gabenamas į netoliese esantį fabriką. Čia bulvės nuplaunamos, nulupamos, supjaustomos, apverdamos, šaldomos ir supakuojamos. Visuose gamybos grandinės etapuose atidžiai tikrinama bulvių ir iš jų pagamintų gruzdintų bulvyčių kokybė.

Pagamintos prancūziškos bulvytės siunčiamos į „Hesburger“ centrinį sandėlį Karinoje. Iš čia jos vežamos į „Hesburger“ restoranus tiek Suomijoje, tiek kitose šalyse. Restorane kvalifikuoti virėjai kepa bulvytes rapsų aliejuje, kol jos tampa traškios ir įgyja auksinę spalvą. Šviežiai iškepusios gruzdintos bulvytės patiekiamos klientams.

Atsakingas ūkininkavimas ir gamyba

„McCain Foods“ remia bulvių augintojus, kurie ūkininkauja atsakingai. Vėjo jėgainės ir saulės kolektoriai yra labai svarbūs siekiant užtikrinti žemės ūkio tvarumą. Poveikis aplinkai mažinamas pasitelkiant  naujausias technologijas ir reguliuojant suvartojamo vandens kiekius. 

Gaminant prancūziškas bulvytes atsižvelgiama į daugelį aplinkosaugos aspektų. „McCain Foods“ fabrikai nuolat mažina energijos ir vandens suvartojimą, metano dujų emisijas bei kitais būdais tausoja aplinką. Siekiama vykdyti gamybą be atliekų, pavyzdžiui, bulvių lupenos perdirbamos į gyvulių pašarus arba biodujas.

 

Atnaujinta 2020.03.17.

„Vėjo jėgainės ir saulės kolektoriai ženkliai prisideda prie tvaraus žemės ūkio.“

Hesburger