Darbuotojų istorija #9

Į „Hesburger“ atvedė realios karjeros galimybės

Kauno Megos restoranui vadovaujanti Lina Križauskienė „Hesburger“ tinkle dirba jau apie dešimt metų. Apie „Hesburger“ įmonę moteris pasakoja pirmą kartą išgirdusi dar ankstesnėje savo darbovietėje iš savo kolegos.

Sužavėjo įmonės socialiai atsakingas požiūris ir karjeros galimybės

„Jis man papasakojo, kad Suomijos restoranų tinklas „Hesburger“, bendradarbiaudamas su tarptautine labdaros organizacija  FIDA, įgyvendino projektą Bangladeše, kurio dėka Dakhos lūšnynų rajone buvo pastatyta mokykla, ir ją pradėjusių lankyti vaikų gyvenimas pasikeitė – jiems nebeteko sunkiai dirbti. Man padarė didelį įspūdį toks įmonės požiūris ir socialinio atsakingumo pavyzdys. Taip pat sužinojau, kad darbą „Hesburger“ galima derinti su šeimos poreikiais, studijomis. Norėjau siekti karjeros, realizuoti save, tad ir nusprendžiau nusiųsti šiai įmonei savo gyvenimo aprašymą, o netrukus buvau priimta dirbti“, - prisimena Lina.

Ji „Hesburger“ pirmą kartą įsidarbino 2011 m. ir dvejus metus dirbo restorano darbuotoja. Gimus antrai dukrytei, metus ją augino namuose, o 2014 m. įsidarbino „Hesburger“ Kauno Megos restorane. 2015 m. tapo Metų darbuotoja, o dar kitais metais buvo paskirta restorano vadove.

Karjeros kelias priklauso nuo darbuotojo pastangų

Kokia tokios įspūdingos karjeros paslaptis? Lina sako esanti darbšti, o „Hesburger“ yra pastebimos ir įvertinamos darbuotojo pastangos.

„Įdarbindama darbuotoją visada sakau, kad jo karjeros kelias „Hesburger“ priklausys nuo to, kiek pats pastangų norės įdėti. Jei žmogus yra darbštus ir turi teigiamą požiūri į darbą, jis  ir kyla pareigose. „Hesburger“ tinklas labai platus, todėl darbuotojai gali pereiti į aukštesnes pareigas jei ne tame pačiame, tai kitame tinklo restorane. Mane pačią į „Hesburger“ ir atvedė realios karjeros galimybės, nes kitose įmonėse darbuotojai ne visada yra įvertinami, todėl metų metais jų karjera buksuoja toje pačioje vietoje“, - sako Lina.

Privalumas darbuotojams, iššūkis - vadovams

Didžiausias iššūkis restorano vadovo darbe, pasak Linos, yra darbuotojų grafikų suderinimas.

„Būtent lankstus darbo grafikas daugelį žmonių ir atveda į šį darbą, o vadovams tenka užduotis tuos grafikus suderinti. Darbuotojai skirtingi – vieni studijuoja, kiti turi šeimas, įvairių laisvalaikio pomėgių, tad tenka pasukti galvą derinant visus poreikius. Kita svarbi vadovo užduotis – vieningo kolektyvo motyvavimas ir darbuotojų palaikymas, nes tai labai svarbu mūsų įmonėje. Padeda tai, kad esame stipri komanda, labai gerbiame vieni kitus ir stengiamės išlaikyti gražius santykius darbe“, - apie savo darbo kasdienybę pasakoja Lina.

Pasak jos, kasdieniame darbe labai padeda ir regiono vadovė, į kurią kilus sunkumų visada galima kreiptis patarimų ir pagalbos. 

Jaunimui – gera galimybė įsilieti į darbo rinką

„Jaunimui šis darbas gali tapti ypač geras startas įsiliejant į darbo rinką. Taip pat jie gali susipažinti su maisto gamyba, išmokti dirbti dideliame kolektyve, aptarnauti klientus ir bendrauti su skirtingais žmonėmis, rasti išeitis iš skirtingų situacijų, ramiai reaguoti susidūrus su netikėtumais. Manau, kad tai labai naudinga darbinį kelią pradedantiems žmonėms. „Hesburger“ ypač palankiai žiūrima į žmones be patirties, padedama sklandžiai įsilieti į kolektyvą ir darbą. Svarbiausia – nebijoti ir drąsiai ateiti pabandyti“, - kviečia restorano vadovė.

Ji pastebi, kad į darbo pokalbius atvykstantys žmonės dažnai ateina jau pasidomėję apie įmonę, su geromis rekomendacijomis apie „Hesburger“ kaip darbovietę, nes kuriame nors iš restoranų dirbę jų draugai ar pažįstami pasidalija savo patirtimi. Vadovė sako, kad visada smagu dirbti su šiltais, atvirais ir nuoširdžiais žmonėmis, o visko, ko reikia darbe, yra išmokoma pradėjus dirbti.

„Dar tik naujai įsiliejantiems į darbo rinką linkiu drąsos ir nebijoti klausti“, - pataria vadovė.

Įkvėpimo suteikia aplinkiniai žmonės

Po darbų moteris mėgsta laiką leisti su šeima gamtoje, laisvalaikiu pasižiūri Agathos Christie detektyvus, keliauja. Knygas renkasi filosofinėmis ar saviugdos temomis.

„Labiausiai mane įkvepia artimi žmonės, mano augantys vaikai, tikslų siekiantys kolegos ir mano vyras, kuris yra nenuilstantis optimistas“, - sako daugybę kasdienio įkvėpimo šaltinių turinti Lina.

 

 

2021.04.30